Баскетболистите на Ямбол записаха поредна престижна и много важна победа в първенството на  НБЛ. Те сразиха пред близо 1500 зрители в зала „Диана“ състава на столичния гранд „Левски“. В този мач ямболският тим успя да контролира изцяло развоя на мача и на практика не даде никакви шансове на съперника. Първата четвъртина завърши с минимален аванс за Ямбол-24:22.На полувремето Ямбол си осигури аванс от 15 точки и те се оказаха решаващи за изхода от мача. След третата част Ямбол водеше с 20 точки срещу объркания тим на сините и докара до екстаз феновете си. В крайна сметка 86:69 за Ямбол и поредно доказателство ,че отборът има потенциал ,който е обещание за предстоящите изпитания. Двете домакински победи срещу силни съперници като лидера  Рилски спортист от Самоков и сега срещу Левски увеличават шансовете на Ямбол за участие за пореден път в плейофите на НБЛ. В последния мач от второто завъртане предстои двубой срещу бургаския „Черноморец“. Двубоят е в събота от 18.00часа в зала „Диана“.