Баскетболистите на Ямбол победиха в последен за редовния  шампионат  на НБЛ  кръг състава на гостуващия Левски с 93:81.През целия мач ямболският отбор контролираше мача и не даде никакъв шанс на сините.Двуоят на практика бе решен още в първата четвъртина,която бе спечелена  от  домакините с 23:10.На полувремето  Ямбол водеше с 16 точки-52:4лувреме гостите успяха само да намалят аванса на Ямбол  с няколко точки.Двата отбора играха освободено-мачът бе без значение за класирането-Левски няма да участва в плейофите и приключи сезона.Ямбол пък ще чака  плейоите-където излиза в ролята на аутсайдер в първия кръг на елиминациите срещу шампиона лукойл Академик.Всъщност точно тази позиция може да помогне на Ямбол да се изяви откъм най-добрите си страни.В мача срещу Левски  най-резултатен бе Ники Върбанов  -с23 точки, а с двуцифрен актив приключиха още-Стоян Петков-10,Венци Петков-18,Станислав Говедаров-12,Острев-10.пълен запис на мача гледайте от 22.20 по ДТВ