Поредно много силно представяне регистрираха в силния международен турнир Grand Prix  Smederevo Walther Youth Cup състезатели от ямболския стрелкови клуб Диана.На стрелковите рубежи в сръбския град Смедерево  те спечелиха два златни медала в индивидуалната надпревера, а вдигнаха и   купата за второто място в отборното класиране при юношите  в стрелбата 60 изстрела с пневматичен пистолет. Титла за ямболския клуб и за България на въздушен пистолет  спечели при 20годишните Петко Турлаков,който регистрира отлично постижение във финалната серия от 195.7точки . Преди финала с личен рекорд в упражнението води друго ямболско момче- Атанас Чакалов,но във финала остава  седми.Чакалов обаче преди това печели златото  в първия състезателен ден на турнира. В първия състезателен ден ямболският тим в състав:Атанас Чакалов ,Петко Турлаков и Димитър Драголов, печели  второто място  в отборната надпревара след селекцията на домакините.Успехите на ямболските стрелби идват на фона на страховита конкуренция : в Grand Prix  Smederevo Walther Youth Cup участват  над 200 състезатели  от Босна и Херцеговина ,България, Хърватска, Словения, Черна гора и Сърбия,  Стрелческата дружина „Смедерево“  , а състезанието се провежда   под егидата на оръжейният гигант фирма  Valter. Треньор на стрелците в клуб „Диана”-Ямбол  е  Георги Стоянов.