Баскетболистите на Ямбол   загубиха домакинствто си срещу състава на  шампиона Балкан от  Ботевград в тежка битка в зала „Диана“. Мачът започна отлично за домакините ,които влязоха в мача с пълно раздаване и на полувремето Ямбол водеше с 13 точки аванс-44:31 точки. Гостите реагираха през второто полу,време и пролича голямата им класа ,а и характера на отбора. Зелените от Ботевград спечелиха третата четвъртина с 29:13  ,а  до края на мача съумяха да  допуснат по-малко грешки от Ямбол ,за да спечелят със 72:75. За домакините остава да съжаляват  за пропуснатата  възможност да  спечелят срещу шампиона.Фактът ,че  Ямбол стоеше  равностойно  срещу силен тим като Балкан  е красноречив за потенциала на отбора . След този кръг Ямбол запазва осмата си позиция в класирането на Ямбол.В следващия кръг от първенството Ямбол има стратегическо гостуване на  Миньор 2015 в Перник.