basketball.bg

Със загуба стартираха участието  в НБЛ баскетболистите на Ямбол.Тимът  загуби гостуването си на  ЦСКА в София  с 62:80.Момчетата на Тони Дечев изиграха страхотно първо полувреме и  след 20 минути игра отстъпваха с 2 точки на съперника.Последва  много неубедителна трета четвъртина която реши мача-  ямболските играчи отстъпиха в частта с  10:25. До края мача  се доиграваше. Като цяло ,според статистиката,  ямболския тим отстъпваше на противника ,но в три четвъртини бе  доста равностоен срещу  силния съперник, а това обещава добри игри в бъдеще.Доста са новите баскетболисти в тима и е нужно време да се сработят,за да може отборът да разгърве пълния си потенциал. Геди  Юозапайтис бе най-резултатен  за Ямбол с 18 точки ,на ниво бяха и  Тейлър Къри и Шакил Уолтърс и Алекс Матушев. В първия си шампионатен мач пред домакинска публика  Ямбол ще посрещне в зала „Диана“ съставът на варненския Черно море! Двубоят е на 14-октомври от 18.00