Футболистите на Ямбол 1915 записаха първата си шампионатна победа в първенството на Югоизточната Трета аматьорска футболна група.В домакинския си мач срещу Секирово ,възпитаниците на Димитър Иванов записаха победа с 2:1.Попаденията  за ямболския тим паднаха през първото полувреме. Първият гол бе вкаран  от Мирослав Христов,а второто попадение бе след невероятен рейд на капитана  Алексанъдр Андонов. Гостите  не впечатлиха с нищо в този мач.През второто полувреме Ямбол1915 бе на още няколко пъти  много близо до гол,уцелена бе и гредата,но нов гол за домакините не падна.В последната част на мача  домакините   загубиха концентрация и при единствения си удар  към ямболската врата  Секирово намали резултата на 1:2. В крайна сметка  ямболският тим спечели ,но  със сигурност треньорът Димитър Иванов ще има сериозни забележки към игровото поведение на  футболистите си,най-вече  заради непостоянството и  липсата на мотивация  у някои футболисти в определени моменти от мача. Победата обаче е много важна,защото тя  би трябвало да вдъхне повече увереност и самочувствие на тима.Отделно в играта на ямболския тим се видяха  хубави неща и може би е необходимо още време и мачове,за да заиграе отборът така ,както се иска на феновете и ръководството.В следващия кръг Ямбол1915 ще  гостува на лидера „Гигант“ в Съединение и това ще е много тежко изпитание за тима на Димитър Иванов. В предстоящото гостуване Ямбол1915 трябва да покаже ,че е отбор с потенциал и може да опонира успешно и  на най-добрите отбори в групата.