Футболистите на Ямбол1915 загубиха   шампионатното си домакинство срещу Димитровград 1947  и  са актив от точка след три  мача от първенството на югоизточната Трета аматьорска футболна група. В мача срещу Димитровград играта на домакините определено не задоволи и загубата  дойде при резултат 0:3.гостите бяха по-активни през първото полувреме,но първото им попадение-дело на Вълчан чанев бе от явна засада.В  ответната си акция след получаване на гола ямболските футболисти сътвориха голямо разбъркване пред вратата на противника ,треснаха на два пъти гредата ,но гол не падна. Всъщност топката влезе в мрежата ,но в ямболската врата-гола вкара Сантов.През второто полувреме  имаше някакъв импулс в играта на домакините,но  трудно се стигаше до  създаване на ситуации,имаше хаотичност и недобра организация  в действията и  логично се стигна до трето попадение за Димитровград,чийто тим се възпозва на няколко пъти от зейнали празнини в центъра на ямболската защита и създаде   три-четири голови положения. Голът бе вкаран от  Георгиев.Ясно е ,че ямболският тим е в тежък период ,но точно сега феновете трябва да застанат зад любимия тим и да го подкрепят в предстоящите изпитания. Тимът има потенциал, треньорът Димитър Иванов е доказан специалист и очакванията са ,че тимът ще съумее да  се вдигне и да печели успехи в шампионатните мачове.В четвъртия си шампионатен мач в събота Ямбол1915 гостува на Сливен.Мачът е от 18.00часа