Ямбол 1915 и „Загорец“/Нова Загора не излъчиха победител в старта на шампионата на В групата.Пред повече от 250 зрители на градския стадион в Ямбол двата отбора направиха   интересен и качествен мач ,като определено си размениха по едно полувреме. Домакините от Ямбол пък могат да имат  сериозни претенции към рефера на мача Гурков от Сливен ,който не беше на нивото на  двубоя  и с действията си  определено ощети домакините.“Загорец“ стоеше по – добре на терена през първото полувреме и организира няколко добри атаки.При една от тях топката се удари в ръката на ямболски защитник и бе отсъдена дузпа,която бе изпълнена успешно и 1:0 за гостите.До края на полувремето Ямболският  реагира и създаде  на няколко пъти напрежение пред вратата на гостите, като  имаше ситуация ,в която  топката се удари в ръката на защитник на гостите ,но  реферът  подмина ситуацията През второто полувреме ямболският тим бе по-активният на терена,търсеше промяната ,успя да покаже ,че е подготвен отлично в кондиционнно отношение и надигра съперника.капитанът на тима Сашо Андоново отново демонстрира голмайсторски умения и  вкара два гола-след чудесно изпълнение на пряк свободен удар ,а след това след самостоятелна акция и с мощен удар  от 20-тина метра даде аванс на ямболския тим. За отбелязване  е,че мачът бе изключително коректен , нямаше прекъсвания на играта,но това не попречи на съдията да даде цели шест минути продължение ,да отсъди в 96-тата  минута спорно нарушение пред ямболското наказателно поле  и да свири края, веднага след реализирания пряк свободен удар.У домакините ,а и у феновете остана горчивина  ,че са били ощетени. В крайна сметка  2:2. Важното е ,че се видя се ,че Ямбол1915 има характер  и  може да опонира на един от силните отбори в групата. В следващия кръг  Ямбол1915 гостува на дубъла на пловдивския „Локомотив“