Футболистите на Ямбол сразиха с 2:0 в домакинството си един от коравите отбори в първенството на Трета югоизточна аматьорска футболна група-„Асеновец 2005“ от Асеновград. Може да се твърди ,че  първите 60 минути на мача бяха и най-добрата продукция на ямболския тим от началото на шампионата. Отборът игра много стабилно в защита,халфовете бяха креативни и съумяха да осигурят добри подавания за атакуващите играчи, отборът имаше настроение ,бе креативен и  гостите от „Асеновец“ бяха тотално надиграни по всички показатели. В последните тридесетина минути ямболският състав намали оборотите и гостите създадоха няколко опасни ситуации пред ямболската врата. Ако се отстранят тези нелогични спадове в играта и ако съставът играе  както в първия час на мача,сигурно е ,че Ямбол1915 ще бъде  един от най-добрите отбори в групата.Тимът има потенциал-това е видно,важно е да търси постоянството в изявите си  и със сигурност,ако това стане отборът ще бъде един от най-добре представящите  се в групата.Следващото изпитание на ямболския тим е  гостуване на Сливен.Мачът е от междинния кръг в сряда. Пълния запис на срещата с  „Асеновец 2005″ гледайте тук: https://youtu.be/MZtr9o6ZPnc