Футболистите на Ямбол1915  записаха първата си победа  през пролетния полусезон в първенството на югоизточната трета аматьорска футболна група след като надделяха в домакинството си срещу младата формация на Берое 2 с  2:1.Мачът започна отлично зца ямболския тим  и още в третата минута Янаки Панайотов откри резултата .последваха още силни минути за домакините и на няколко пъти ситуации ,породили напрежение пред вратата на гостите. След 25-тата минута  заралии обаче започнаха да изравняват  играта и дори овладяха игровата инициатива. През второто полувреме  Берое 2 успя да изравни след изпълнение на пряк свободен удар. Ямболският тим  допусна отново гостите да  в играта си и това вдъхна самочувствие на гостите. Положението за домакините  се усложни допълнително  от получения  от  Мирослав Христов червен картон и изглеждаше ,че максимумът за ямболският тим ще е да опази равенството . отборът обаче показа характер ,успя да се събере и да потърси позитивния развой-този път шансът бе на страната на ямболският тим и  минутка преди края на редовното време Стоян маринов получи добър пас в дълбочина и вкара за 2:1.