Ямбол1915 и Димитровград1947 не излъчиха победител в мача помежду си в първия кръг на пролетния дял на шампионата в югоизточната трета аматьорска футболна група. Двубоят започна отлично  за ямболския тим -още във втората минута след изпълнение на корнер,последва разбъркване пред вратата на гостите , а  капитанът на ямболския тим -Александър Андонов бе на добра позиция и с акробатично изпълнение откри резултата.Домакините обаче не бяха достатъчно концентрирани и допуснаха изравняване само две минути по-късно-голът за гостите падна също след ъглов удар,а ямболските защитници не бяха добре подредени и допуснаха Чанев да отправи  голов удар с глава за 1:1. Това бе и резултатът от  първото полувреме,което бе равностойно и без особени  голови ситуации и пред двете врати.През второто полувреме-още в 50тата минута отново Андонов избухна с майсторско изпълнение- овладя  топката  на границата на наказателното поле и след това с мощен  удар  изведе Ямбол1915 напред за 2:1.Гостите постепенно се съвзеха от   попадението и успяха да бъдат по-активният отбор.Ямболският тим определено отстъпи в битката в средата на терена.На няколко пъти защитата се пропукваше лесно и в крайна сметка пет минути преди края на мача  гостите стигнаха до изравняване-отново след корнер  и оставен непокрит футболист на гостите на границата на вратарското поле ,последва удар с глава и  резултатът бе изравнен. В самият край на двубоя, двата отбора си размениха по едно голово положение ,но ново попадение не падна и ремито е  може би справедливият резултат в мача. Със сигурност  в ямболският щаб ще има анализи и ще има изводи ,за да може отборът да   оптимизира изявите си на терена.