Баскетболистите на Ямбол  изиграха силен мач в първенството на НБЛ ,но трябваше да отстъпят в равностойна битка на столичния ЦСКА със 73 :80. Червените взеха първото полувреме с аванс от 9 точки. В третата част Ямбол намали пасива си на пет точки и всичко се реши в последните десет игрови минути.Тогава  Ямбол  направи страхотна серия от 10 безответни точки и излезе напред в резултата,но не съумя да удържи петточковия си аванс и в крайна сметка загуби  битка ,която при повече шанс  и ако не бяха направени няколко  наивни грешкси в края на мача можеше  и да вземе.Сега пред отбора стоят нови тежки изпитания ,които ще определят и участието му в плейофите-домакинства -съответно в неделя  срещу столичния „Левски“ и това в дербито на югоизтока -срещу бургаския“Черноморец“.Предварителни сметки показват ,че участие в плеойфите минава през задължителни две победи срещу споменатите съперници, но нещата зависят и от представянето на пловдивския „Академик“.Всъщност важно е феновете да са зад отбора,защото момчетата се раздават и имат нужда от подкрепа от трибуните , а истинските фенове винаги си зад любимия отбор.