Футболистите на Ямбол1915 отстъпиха с 3:4 в мач ,пълен с обрати ,на бургаския „Черноморец1919″ в шампионатен мач  ,игран в Стралджа .Гостите започнаха  по-активно мача и успяха  да материализират преднината си ,като  резултатът бе открит от  Сава Савов 14-та минута  след удар  от границата на наказателното поле в лявата греда . За  0-2 отбеляза  Григор Долапчиев 27′ с глава след центриране отдясн0.Ямболският тим обаче показа невероятен характер и успя да се върне в мача след голове  на Александър  Андонов от дузпа и  на Ангел Костов .Двете попадения за ямболският тим паднаха до края на полувремето и първата част приключи при резултат  2:2. В началото на второто полувреме Сашо Андонов отново от дузпа изведе Ямбол1915 напред.Последваха още силни действия на ямболския отбор ,като  реферът отмени гол на домакините заради несъществуваща засада и това до голяма степен предреши изхода на мача . Бургазлии изравниха в 75-тата минута ,а  малко по-късно Георгиев вкара победния гол за бургазлии. За  многобройните фенове на ямболският тим остава удовлетворението ,че  Ямбол1915 игра равностойно и на моменти надиграше един от най-силните отбори в групата.Остава и разочарованието за пропуснатите възможности,както и  усещането за това ,че съдиите ощетиха тима. Остава ,разбира се , и очакването ,че отборът ,който играе добре в последните няколко мача ,ще може да материализира ресулсите си в точково изражение и съставът да се върне сред първите отбори в класирането. В следващия си мач шампионатен мач Ямбол1915   гостува на „Атлетик“ в Куклен.