Футболистите на Ямбол1915 победиха  гостуващия тим на „Розова долина “ от Казанлък в  истински екшън.Очакванията на ямболския треньор Ивелин Петков за много труден мач се оправдаха.През първото полувреме  гостите пресираха много дълбоко ямболския състав и успяха да затруднят домакините при организацията на играта. За отбелязване  са няколкото контраатаки на Ямбол1915 ,които доведоха до разбъркване пред вратата на противника.Розите успяха да наложат лек териториален превес, но не създаваха положения.Опитаха изстрел от дистанция ,но ямболският вратар Милев  го отрази по блестящ начин. Все пак гостите стигнаха до гол.  След няколкоходова комбинация между братята Чахови,Цветан успя да вкара за 0:1 в 39-тата минута.За отбелязване е ,че точно тогава защитникът на Ямбол1915 Ники Йорджев изпитваше явно неразположение  и поиска смяна от треньора Петков. При  минималния  аванс от гол  за розите приключиш и първото полувреме.През второто полувреме Ямбол1915  тръгна да променя хода на мача и успя.Срещу корав и много добре подготвен противник ямболските футболисти  показаха характер и успяха постепенно да вземат инициативата ,за да наложат пълно превъзходство в последните 15-тина минути.Тогава паднаха и головете-в 85-тата минута Симеон Русев изпълни остро ъглов удар ,последва мелле и там топката рикушира в гръб на казанлъшки защитник ,за да влети в мрежата на розите-1:1.Натискът към вратата на „Розова долина“ не секна и в самия край на редовното време бе отсъден пряк сводобен удар на границата на   наказателното поле.Сашо Андонов  успя да промуши топката през стената  и да взриви трибуните-2:1.Победата над „Рожзова долина“ и начинът, по който тя бе постигната идват да покажат ,че ямболският тим  има сериозен потенциал ,а треньорът Ивелин Петков и помощникът му Добрев явно си вършат отлично работата.За отбелязване е, че за мача  треньорът Петков не можеше да разчита на двама контузени и един наказан футболист,които обикновено са сред основните играчи.Въпреки това се видя ,че  скамейката на ямболският тим е достатъчно качествена и влезлите в игра оправдаха доверието.За целият отбор и за спортно-техническото ръководство само адмирации за проявения характер и умения.Браво момчета!