Баскетболистите на „Тунджа“-Ямбол във възрастовата група на 15-годишните спечелиха бронз в държавните финали ,които се проведоха в ямболската зала „Диана“.Възпитаниците на Румен Шопов и Здравко Янчев  направиха впечатляващо представяне и донесоха пореден успех за ямболската школа.В предварителната си група ямболските момчета спечелиха с разлика срещу „Рилскиспортист“,ЦСКА и Шумен. В полуфинала  ямболските баскетболисти отстъпиха в невероятна драма с 2 точки -69:71 точки на Черно море Тича от Варна,а в мача за третото място  Тунджа отново прегази ЦСКА със 77:45. В ямболската  селекция има безспорни таланти ,които със сигурност са обещание за бъдещето на играта в глада на Тунджа.След титлата на 19- годишните,сега и бронза на 15- годишните  е видно ,че в ямболската школа се работи здраво и продължават да се създават качествени състезатели,които са на елитно ниво във възрастовите си групи.Важно е тези таланти да бъдат съхранени за бъдещето.

Шампион за възрастовата група на турнира в Ямбол стана отборът на „Буба баскетбол“.