Шеста победа в първенството на НБЛ записаха баскетболистите на Ямбол. След като преди дни  успяха да спечелят домакински мач срещу бургаския „Черноморец“ ,сега момчетата на Тони Дечев показаха отново  класа и характер и спечелиха труден мач в  Шумен ,срещу едноименния местен тим.Двубоят преминава през много перипетии. Ямболските баскетболисти си осигуряват  крехък аванс на полувремето,но през третата част шуменци го  смаляват ,за да поведат  7 минути преди края на мача.Тогава ямболския тим демонстрира качества. Дарин Иванов нанизва седем безответни точки и въпреки опитите на домакините Ямбол  контролира развоя на срещата до самия и край ,за да запише успех с 82:73 точки ,а с  тази си победа  до голяма степен си подпечатва квотата за участие в плейофите.Най-важното е обаче ,че тимът върви напред,а  дойде и вест относно селекцията –екипът на Ямбол облича 212сантиметровият американски център Алонзо Кембъл ,който вероятно ще дебютира за селекцията на Тони Дечев още тази вечер срещу старозагорския Берое. Двубоят е от 18 часа в зала „Диана“