Бакетболистите на Ямбол записаха победа и загуба в последните си два мача от първенството на НБЛ . В домакинството си срещу плевенския Спартак,възпитаниците на  Тони Дечев демонстрираха характер  и съумяха да направят обрат като спечелиха с 83:82.Мачът мина през много перипетии,като  ямболските баскетболисти наваксаха  сериозно изоставане през първата четвъртина ,а след това показаха характер и  добри отигравания ,когато мачът се бе вързал,за да стигнант до заслужена победа. При гостуването си на Берое в Стара Загора  Ямбол  изигра много равностойни три четвъртини ,като   преди последните десет минути изоставаше само с пет точки от съперника ,като в последните десет игрови минути домакините от Стара Загора успяха да  вдигнат аванса си и да спечелят с 91:76. В поледния си мач за календарната година  ямболските  баскетболисти гостуват на  Балкан в Ботевград на 30-ти декември