Баскетболистите на Ямбол отстъпиха  в домакинството си от първенството на  НБЛ на гостуващия  Академик  от Пловдив със 73:92 точки. Разликата в резултата не бива да подвежда.Възпитаниците на Тони Дечев направиха три много равностойни части срещу съперника,като дори водеха в третата четвъртина.В последната четвъртина в играта на ямболският тим настъпи буквално „ялов“ период- повече от пет минути домакините не успяха да отбележат кош ,а получиха няколко безответни такива,като на практика с това бе предрешен изхода на двубоя.С тази си загуба ямболският тим продължава да бъде на предпоследното място в класирането на лигата с актив от 9точки.В следващия двубой-на 20-ти декември  Ямбол  отново е домакин и приема от 19.00 часа в зала „Диана“ състава на плевенския Спартак.