Футболистите на Ямбол1915  спечелиха шампионатното  си  гостуване на втория тим  на пловдивския гранд „Локомотив“ с 1:0. На стадиона в Оризари   Ямбол1915   играе добре  и демонстрира безспорното си израстване в спортно-технич„ески аспект под ръководството на треньора Георги Мечечиев.Двубоят започва равностойно ,като два отбора  успяват до 20-тата минута да създадат по една опасност пред вратата на съперника.В 25-тата минута след флангово центриране  най-добре пласиран и находчив  е Александър Димитров ,който бележи и единственото попадение в срещата.Домакините се опитват да променят ситуацията  и успяват да създадат на няколко пъти  напрежение пред вратата на Ямбол1915 ,но не стигат до гол,а  възможности за гол създават и ямболските футболисти ,но също не са точни в завършващия удар.В крайна сметка  е спечелена важна победа,която  утвъждава ямболския тим в първата половина на таблицата за класиране.