Отборът на Ямбол1915 записа първа загуба в първенството на Югоизточната трета аматьорска футболна група.Възпитаниците на Георги Мечечиев отстъпиха в домакинството си на „Саяна“ от Хасково с 0:3.Резултатът обаче не бива да подвежда ,защото  ямболският тим изнесе много добър мач ,като през второто полувреме  надигра съперника ,създаде и половин дузина  голови  положения ,но не успя да ги реализира, а веднъж и страничната греда помогна на хасковския вратар.През първото полувреме мачът бе равностоен ,с минимално предимство на гостите при владеенето на топката.Те поведоха с 2:0  след индивидуална акция на Милушев след корнер-там той  бе изпуснат  от ямболски футболисти ,които не успяха да си помогнат в ситуацията ,а  вторият гол падна след центриране  ,като непокрития Щерев   успя  да  отправи удар с глава ,като направи резултата 2:0.Ямболският тим потърси отговор и стигна на два пъти до сериозни  ситуации,като при една от тях  удар на Малаков тресна гредата ,но гол не влезе.През второто полувреме  треньорът Мечечиев направи разрешените от правилника смени.Влизането на Сашо Андонов,Наско Георгиев ,Миро Христов ,Калоян Данев  и Лъчезар Станков  освежи  и изостри играта на ямболския тим.Стигна се и до поне четири  голови ситуации пред вратата на  хасковци ,като при една от тях защитник игра с ръка във вратарското поле ,но съдията подмина нарушението.Отборът на Ямбол 1915 заигра  много креативно  в халфовата линия,в предни позиции Наско Георгиев разпиля на няколко пъти защитата на гостите с мощни нахлувания по крилото и последващи центрирания,мощно действаше и Сашо Андонов,а изключително добри впечатления остави Калоян Данев,който не допусна брак в действията си и показа чудесни футболни качества.В крайна сметка гол за Ямбол1915 не падна ,а до такъв стигнаха в самия край на мача гостите. Загубата срещу претендентите за влизане в професионалния футбол не бе  неочаквана,но показаната игра  вдъхват оптимизъм за бъдещите изпитания .Изводите  спортно-техническото ръководство тепърва ще си прави,но като  цяло отборът на Ямбол1915 ,въпреки загубата ,се представи на ниво срещу много силен съперник.