Продължава силното представяне на  Ямбол1915 в турнира за Купата на страната.При гостуването си на Поморие ,възпитаниците на Георги Мечечиев победиха местния тим с 1:0.Първото полувреме е равностойно.През втората  част ямболските футболисти вдигат темпото и започват да създават ситуации пред вратата на съперника.Стига се и до попадението ,което реализира младокът Мирослав Христов.Пропуснати са още няколко чудесни ситуации за гол,но в турнирните битки е важно да се продължи напред.В следващия-трети кръг на турнира ,Ямбол1915 чака среща с отбор от професионалния футбол.Жребият ще бъде теглен в петък в столицата ,а  Ямбол1915  ще е домакин,като  това ще е  голям подарък за феновете на футболната игра в Ямбол.За момчетата и спортн0-техническия щаб само адмирации ,защото показват  през стартиралия сезон ,че футболът в Ямбол вдига нивото си и  градът ни се превръща в сериозен център.