Футболистите на Ямбол 1915 си гарантираха мястото в първенството на Югоизточната трета аматьорска футболна лига и за следващия сезон след равенство при гостуването на“ Спартак“ в Пловдив. Мачът завърши наравно-2:2 и  сметките показват ,че тимът на Георги Мечечиев ,дори да загуби оставащите си два мача ,си гарантира мястото в третия ешелон и за следващия сезон. Двубоят в Пловдив мина през много перипетии. Гладиаторите“ бяха подкрепяни от трибуните на стадион „Тодор Диев“ не само от собствените си фенове, но и от тези на Марица -Пловдив..Първото полувреме завършва наравно -0:0.

След мъжка игра по време на целия мач от страна и на двата отбора , домакините откриха резултата в 60-ата минута чрез Георги Георгиев.

Венцислав Славов обаче  демонстрира класата си и голов нюх и изравни малко по-късно. Любомир Цеков отново донесе радост по трибуните в 70-ата минута за 2:1. Капитанът на Ямбол Александър Андонов обаче вгорчи настроението по трибуните  с изравнително попадение за 2:2 и  Ямбол1915 отмъкна изключително важна точка  от „гладиаторите“,които са под сериозна заплаха за изпадане.В оставащите си мачове Ямбол1915 домакинства на“ Розова долина“ от Казанлък ,а в последния шампионатен кръг гостува на Несебър.