Баскетболистите на Ямбол загубиха първия си мач от четвъртфиналната плейофна серия.При гостуването си  на „Левски Лукойл“ момчетата на Тони Дечев не успяха да опонират равностойно и отстъпиха с  62:92.Домакините от синия клуб успяха да контролират мача  и да спечелят с разлика.Ямболският тим се държа по -близо в резултата през първото полувреме ,което загуби с 10 точки-33:43 През второто полувреме  „Левски Лукойл“ успя да  вдигне  аванса си след като  наложи сериозен превес в борбата  в подкошията ,а и демонстрира далеч по-добра успеваемост в стрелбата от зоната за 2-те точки.В ямболският лагер  изводите със сигурност са направени и в понеделник вечер се чака тимът да се хвърли в здрава битка ,да затрудни максимално  един от фаворитите за титлата в НБЛ,а защо не и да доведе серията до трети мач.Срещата  със сините е от 19часа в зала „Диана“.