Футболистите на Ямбол1915 отстъпиха в домакински мач на втория в класирането на Югоизточнанта трета аматьорска футболна лига -Черноморец1919   с 0:3.Загубата не беше неочаквана ,защото бургазлии  са безспорно много силен състав ,който прави страхотно представяне  до момента  и открито заявява  амбицията си  за спечелване на квота за професионалния футбол . В мача на градския стадион в Ямбол  Черноморец   успя да контролира развоя на срещата през първото полувеме и се възползва от грешки  в ямболската защита ,за да  поведе между 16тата и 20-тата минута с 2:0 ,като головете паднаха след статичнин положения-центрирания и грешно  позициониране на ямболските защитници. Двата гола за гостите вкара централният им защитник Нуретин Пюскюлю.До края на полувремето  акулите треснаха и гредата.В самото начало на второто полуврерме падна и трети гол за Черноморец-вкара го  централният им нападател Тонев. Прави чест на ямболските футболисти ,че не вдигнаха белия байрак , показаха харктер, опитаха да притиснат съперника и успяха да го направят  на моменти-създадоха и няколко добри ситуации пред вратата на бургазлии, но не успяха да стигнат до голов удар. В крайна сметка  се стигна до очаквана загуба,но трябва да се отбележи ,че Ямбол1915 не стоеше  като обречен срещу бургазлии-напротив момчетата на Мечечиев се бориха ,създадоха и положения ,но класата на бургазлии си каза думата. Изводите трябва да бъдат направени и отборът да гледа напред към  предстоящите изпитания , в които трябва да търси спечелване  на точков актив ,който да гарантира оставането на отбора в групата и по-предна позиция в класирането.В следващия кръг Ямбол1915 ще има тежко гостуване на Карнобат.