Баскетболистите на Ямбол  направиха пореден добър мач в първенството на НБЛ.Срещу лидера във временното класиране и носител на Купата на страната  -„Рилски спортист“ от Самоков, възпитаниците на Тони Дечев опонираха сериозно през целия мач и показаха ,че продължават да израстват в спортно-техническо отношение.Първата четвъртина е  спечелена от скиорите с 26:23.Ямбол печели втора четвъртина с точка аванс и резултатът на полувремето е  46:48 за Рилски спортист.Третата част бе равностойна и двата отбора си вкараха по  26 точки. Всъщност двубоя мина  през доста перепетии и има постоянна смяна на водачеството.В  последните десет игрови минути   стрелбата на Павлин Иванов и Брандън Браун осигурява крехък аванс на  Рилецо,с който печели мача. Показаното от ямболския тим обнадеждава за бъдещето на тима ,който  явно се превръща във фактор за шампионата в НБЛ.Ето какво споделиха двамата треньори след мача.