Футболистите на Ямбол1915 загубиха домакинството си срещу пловдивския „Марица1921″ с 1:4. Резултатът обаче не бива да подвежда,защото ямболският тим даде здрава  битка на пловдивчани,като в последните 30-тина минути на второто полувреме дори надигра съперника ,като създаде  няколко чисти ситуации за реализиране на гол,но те не бяха материализирани.На практика  „Марица“ би, но чисто статистически създаде по-малко голови положения от Ямбол1915. През първото полувреме гостите владееха повече време топката ,стигнаха и до гол  в 23-тата минута,но не доминираха на терена.Второто полувреме  започна с много активна игра на ямболския тим ,но в 53-тата минута  много класният Олджай Алиев получи добър пас и с прехвърлящ удар удвои аванса на гостите.Домакините от Ямбол1915 обаче не се примириха и търсеха промяна  в резултата.Заредиха се опасности към вратата на Марица и на два пъти  Мирослав Коев и Венци Славов излязоха в чисти позиции,но не успяха да вкарат.Гол  все пак падна- Венци Славов развинти по десния фланг двама защитници на Марица,центрира остро и Данчо Костадинов  вкара за 1:2.Ямбол1915 продължи да притиска  съперника,но по този начин пое риска от контри на съперника и те се  случиха ,като  в  самия край на мача и в добавеното време гостите вкараха две попадения,дошли  след индивидуални и колективни грешки.След мача от щаба на  гостите   споделиха ,че  двубоят е бил неочаквано труден за тях,а въпреки загубата  ,в играта на Ямбол1915 се видяха много позитивни неща  ,както в организацията на играта ,така и  в мотивацията на футболистите.Всичко това вдъхва  надежди за успешен полусезон.Пълен запис на мача Ямбол1915 -Марица1921 можете да гледате тази вечер от 21.20 в програмата на ТВ“Диана“.