Баскетболистите на Ямбол загубиха гостуването на Балкан в Ботевград в мач от поредния кръг в НБЛ. Ямболските баскетболисти направиха приличен мач срещу много силния тим на ботевградчани.В първата четвъртина  Ямбол отстъпваше само с 2 точки 19:21. Домакините увеличаха аванса си на полувремето -49:40 за Балкан.В третата четвъртина на практика домакините обезмислиха двубоя като поведоха със 17 точки и мачът се доигра.В този двубои над всички  в ямболския тим беше Андрей Иванов.Младият ямболски център записа 13 борби и 21 точки и историческия за него   до момента  коефициент от 31 пункта-Загубата от Балкан не бе неочаквана.Отборът на Тони Дечев няма достатъчно игрови аргументи ,за да победи  много силния отбор на пхротивника.Вниманието в ямболския лагер вече е насочено към предстоящото домакинство срещу плевенския Спартак.Победа в този мач ще  съхрани шансовете на Ямбол за атака на място в шестицата преди плейофите .