Баскетболистите на  Ямбол отново поднесоха голямата  сензация на кръга,след като сразиха бургаския Черноморец в собствената му зала. След невероятни последни минути момчетата на  Тони Дечев спечелиха с 94:92 и поднеоха чудесен подарък на треньора си за рождения му денПървото полувреме е изключително равностойно и домакините го печелят с 49:47.В третата четвъртина бургазлии вдигат аванса си до двуцифрена разлика,но в края на четвъртината Ямбол довежда пасива до 4 точки разлика преди последните десет игрови минути. В последната част бургазлии отново повеждат с двуцифрен аванс,но ямболските момчета показват ,че имат характер и потенциал да обърнат мач срещу силен съсперник.В последните три минути и половина  Ямбол реализира 13 точки срещу само 2 на съперника и печели  битката за Югоизтока,като дава ясно да се разбере ,че е състав ,с който всеки ще трябва да се съобразява. Уили Атууд е най-резултатен за Ямбол,а в мача Иван  Лилов  отново демонстрира класа и умения ,на ниво са  останалите от отбора,  за да се стигне до победата като гост срещу смятания за приятната изненада на шампиона в НБЛ бургаски клуб. В следващия кръг – на 7-ми феврурари Ямбол домакинства на плевенския „Спартак“.