Първа предсезонна контрола изиграха футболистите на Ямбол 1915.Те гостуваха на втородивизионния „Хебър1918″ в Пазарджик.Резултатът е 3:1 за домакините.Двубоят започва равностойно, като  ямболските момчета успяват да опонират  на шестите в класирането на  Втора лига.Домакините   вземат аванс  след гол на централният им нападател Живко Петков  в 31-тата  минута. В 52-та минута  с хубав гол на Живко Илиев  Ямбол1915 изравнява резултата -1:1. Домакините стигат до нови два гола -вкарват ги Тодор Чаворски и Стоян Стоянов.Това бе първата  контрола на Ямбол1915 в хода на подготовката за пролетния п олусезон.Момчетата на Мечечиев и Добрев са се старали много ,показали са и качества ,а и треньорите тепърва ще търсят  оптималния състав и  печеливш игрови облик на отбора.Има и доста нови момчета , на които е необходимо време ,за да се впишат в състава.Показаното обаче обнадеждава,че през пролетния п олусезон ще има  поводи за  радост  сред футболните фенове в Ямбол.Общината продължава твърдо да стои зад клуба,Управителният съвет на  Ямбол1915 прави също необходимото ,за да има отлични условия за играчи и треньори и от това внимание и грижи без съмнение ще  има резултат.Отборът продължава подготовката си.Следващият съперник ще е Созопол.мачът вероятно ще се играе на терена във Веселиново.