Блестящо представяне регистрираха баскетболистите на Ямбол Б в четвъртфиналния си мач от турнира за Купата на ББЛ.Срещу настоящия носител на отличието-“Хебър“/Пазарджик, ямболската формация показа отлична игра и  спечели с 90:84. Първата четвъртина бе взета от гостите с 27:23,но във втората част  Ямбол Б на практика реши мача,като спечели частта с 32:9, съответно 55:36 на полувремето.До края на мача силният тим на „Хебър“  намали разликата,но нямаше как да догони Ямбол в резултата и в крайна сметка домакините ликуваха.Няколко   играчи направиха много силен мач,като 17 годишният Герганов реализира 29 точки .Така  формацията на Ямбол Б отива на полуфинал  и без съмнение ще търси да продължи да доказва ,че е в състояние  да стигне и до битката за трофея.