снимка: НБЛ и bgbasket.com

Баскетболистите на Ямбол изиграха добър мач при шампионатното си гостуване на „Левски Лукойл“ в столицата ,но загубиха със 76:86.През първото полувреме отборът на Тони Дечев опонира равностойно на  класния съперник-печели първата четвъртина с 21:20, а на полувремето отстъпва само с две точки в резултата-39:41.развръзката на мача е в третата част ,която сините печелят със седем точки разлика-60:69.В последните десет минути  домакините съумяват да съхранят  аванса си и да спечелят поредна победа.В ямболският  лагер  вече е ясно ,че момчетата трябва да акцентират върху постоянството по време мачовете и целта е да играят на ниво през целия мач,а не на приливи и отливи.Отборът безспорно показва израстване , необходимо е може още малко време и здрави тренировки  ,за да може съставът  да  добие самочувствие и да реализира потенциала си .Следващия т мач на Ямбол е домакинство срещу пловдивския  на 18.11.2020 от 17 .00 в зала „Диана“.