Баскетболистите на Ямбол загубиха  домакинството си от поредния кръг в първенството на НБЛ . Те  отстъпиха на гостуващият Рилски спортист от Самоков  със 71:87.Ямбол започна добре мача и успяваше да опонира на лидера в първенството,като спечели първото полувреме с 48:44. Гостите  заиграха агресивно в третата част  и още в нея стигнаха до обрат 68:59.В поледната част     преднината на скиорите нарастна за крайния резултат от 87:71.В този двубой ямболският треньор Тони Дечев не можа да ползва услугите на Дарин Иванов и Ерик Макгийл,които  пропуснаха двубоя  съответно поради семейни причини и контузия. В игра се появи новото американско попълнение на Ямбол-Франклин  Уилямс.Пълен запис на мача гледайте  тази вечер от 22.20 в програмата на ТВ“Диана“