Баскетболистите на Ямбол успяха да спечелят гостуването си на Черно море Тича във Варна и да прекъснат негативна серия  в първенството на НБЛ.ДВубоят във Варна минава през много перипетии.Стига се до продължение.В крайна сметка - 87:77 за Ямбол.След този успех Ямбол е на седмата позиция във временното класиране на елита.Във Варна момчетата на Тони Дечев отстъпват в първата четвъртина с 23:25,а варненци увеличават аванса си на полувремето до  50:43.В третата част статуквото се запазва. В последните десет минута на  срещата Ямбол  играе по-агресивно в защита и стига до  равенството-75:75.В петминутното продължение  Ямбол играе много по-добре от своя съперник и печели мача с двуцифрен аванс-87:77.Силни изяви има Уили Атууд-20 точки , с 15 е Евгени Василев ,а Андрей Иванов записва пореден дабъл/дабъл-10 борби и десет точки.В следващия си мач Ямбол домакинства на лидера в класирането Рилски спортист от Самоков-двубоят е на 12-ти януари от 17.00часа в зала „Диана“