Силен мач изиграха футболистите на Ямбол1915 ,които надделяха над  пловдивския Спартак 1947 с 3:2.Двубоят беше много труден и за двата състава,които още от началните минути се вкопчиха в здрав сбълъсък .30-тина  минути отборите   си даваха битка предимно в центъра на терена.Ямболският тим избухна при образцова контра: пас на Жечев в дълбочина,Симеон Григоров се пребори ,послбедва чудесен пас към връхлитащия Сашо Андонов и точен плътен и добре насочен удар ,който изпълна мрежата на Спартака за 1:0. Гостите се опитаха да се активизират ,на няколко пъти създадоха напрежение,но без сериозни положения,защото и ямболската защита,водена от Иван Жечев и Златко Ненов действаше на ниво.Второто полувреме започна добре за домакините- при една отново добре организирана атака Сашо  Андонов за втори път изпъна мрежата на пловдивчани-2:0 за Ямбол1915.След този гол последва  реакция от страна на гостите и опитните братя Миневи направиха образцова комбинация-Веселин Минев  подаде  пас зад защтния вал на  Ямбол1915 ,бързногия Йордан овладя на гърди и с добре насочен удар  вкара за 1:2.Ямболският тим обаче не се прибра да пази резултата , а опита  да търси   още голове и на няколко пъти се заредиха опасности- Сиемеон Григоров тресна и гредата, топовен удар отправи и влезлият като резерва  Стоян Маринов. Григор   все пак успя да увенчае добрата си игра с гол-минути преди края младия Мирослав Христов му подаде добър пас и Григоров надбяга защитниците, а след това с  мощен шут направи резултата 3:1.В добавеното време колективна грешка на ямболския тим в защита позволи на Йордан Минев да вкара втория си гол и при този резултат 3:2 за Ямбо1915 завърши и мача. За отбелязване са няколко неща-отборът на Ямбол1915 игра уверено ,защитата бе на обичайното добро ниво,халфовете този път се движиха много и бяха доста по-креативни в сравнение с други мачове,а отборът демонстрира нападателна мощ-създаде положения ,вкара голове.При това мачът беше срещу грамотен и можещ отбор.Така ,че Ямбол1915 върви явно в правилната посока. Пълен запис на мача ще може са гледате в програмата на ТВ „Диана“ утре/ от 14.00  и от 21.10.