Баскетболистите на Ямбол  загубиха гостуването си на „Рилски спортист“ в Самоков с 64:83. мачът започна ударно за скиорите ,които си осигуриха солиден аванс още след първата четвъртина-27:11 и до края на мача не изпуснаха инициативата,като контролираха развоя на срещата.На полувремето разликата стигна до 20 точки,вдигна се на 26 точки  след третата част ,а в последните десет минути Ямбол успя да навакса част от пасива си. Домакините спечелиха категорично борбата в подкошията и това им донесе  стратегически превес в мача.Ямболският тим  не успя да извади  игрови аргументи ,които да го върнат в мача,но от такива срещи   се трупа опит-младата формация на Тони Дечев определено може много повече и тепърва ще  се чака отборът да реализира потенциала си.Най-резултатни в този мач за Ямбол бяха Кръстанов-с 13точки и Ерик Мак Гил -с 12. В следващия си мач Ямбол домакинства на гранда Левски Лукойл.