Футболистите на Ямбол1915 спечелиха първата си победа за сезона.  Те надиграха Карнобат с 2:0. Головете вкараха Динко Дерменджиев и Сашо Андонов.Мачът не бе никак лек.Гостите  бяха дошли с идеята да се борят за точки на терена в Ямбол, но трябваше да си тръгнат победени.След равностойни близо трийсетина минути  се стигна до пряк свободен удар- последва центриране ,Златко Ненов отклони топката с глава ,а опитният Динко Дерменджиев направи също с глава добавка за красивото първо попадение на Ямбол1915.До края на  полувреме гостите се активизираха ,аташираха повече сисли в предни позиции ,но първата част завърши при резултат 1:0. През второто полувреме  гостите тръгнаха да търсят промяната ,опитваха да  притиснат ямболския тим,като на няколко пъти създадоха ситуации,но в защита Златко Ненов,Иван Жечев ,Наско Георгиев и юношата Иван Калчев  си свършиха добре работата , а на няколко пъти и вратарят   Ван темпел се намеси авторитетно.При този  постановка в защитата на Карнобат се отвориха пространства  и   ямболските футболисти създадоха поне четири чудесни ситуации. При  една от грешките на защитник на гостите симеон Григоров се озова в стрелкова позиция,вратарят изби,топката попадна  в притичалия Ссашо Андонов и капитанът на Ямбол1915 не сгреши ,макар и от малък удар и атакуван от вратаря отбеляза майсторски гол в 65-тата минута.След това  домакините играеха внимателно и не дадоха шансове на гостите,като запиаха  и първата си за сезона победа.Всъщност  на няколко пъти  Ямбол1915 заслужаваше да бие ,но се разминаваше   заради липа на шанс с победите,Сега ,след успеха над Карнобат, момчетата би трябвало да добият увереност и самочувствие и да гонят нови  успехи. Браво  за футболисти и спортно-техническо ръководство и упехи в предстоящите изпитания!

Пълен запи на мача ще бъде излъчен  в програмата на ТВ“Диана“  в неделя от 14.00 и от  21.10ч.