Баскетболистите на Ямбол започнаха сезона в НБЛ с  отлична игра и категорична победа те сразиха Черно море Тича от варна в зала Диана с  87:68. Още от първата четвъртина Ямбол стартира  отлична защита ,като не даваше шанс на гостите в подкошията и  това прирнуди варненци да стрелят  от далечна или средна дистанция ,но те го правеха не особено успешно и това позволи на домакините  да вземат аванс  след десет минути игра-20:14. Ямболският тим продължи да бъде по-концентриран и с по-добра стратегия и през втората четвъртина,като продължи да трупа аванс-47:34  на полувремето.Сстатуквото не се промени и през второто полувреме като авансът на домакините продължи да расте, а варненци  нямаха игрови аргументи ,които да извадят ,за да променят  хода на мачаВидя се ,че Тони Дечев и момчетата му са свършили много работа и  дадоха сесриозна заявка ,че ще бъдат отбор ,с който всеки в НБЛ ще трябва да се съобразява .Срещу моряците петима от Ямбол приключиха с двуцифрен актив.Видя се ,че новопривлечените  американци са много стойностни играчи,а не може да не радва ,че опитният Иван лилов е в чудесна форма. Като прибавим и наличния потенциал от   качествени и перспективни местни играчи  става  сплав ,която  изглежда доста притеснително за съперниците . Пълен запис на мача гледайте  тази вечер от 22.00 по ТВ „Диана“