Футболистите на Ямбол1915 загубиха гостуването си за първия кръг в първенството на югоизточната Трета аматьорска футболна група в Пловдив от местния Марица с 0:2.Головете за докамикините паднаха в 34тата минута първото полувреме и пет минути преди края  на мача,когато е Ямбол1915 играе с човек по-малко заради получен червен картон .Марица бе считан за фаворит за този мач,но срещу един от заявилите претенции за главна роля в шампионата на третия ешелон, ямболският тим не стоеше  лошо-напротив успяваше да  опонира успешно в голяма част от мача.Двубоят можеше да се развие и по друг начин, ако при ударите си  към вратата на Марица Наско Георгиев и Сашо Андонов имаха повече шанс.Впрочем  и двамата -и Георгиев ,и Андонов ,който носи капитанската лента, играха  със самочувствие и създадоха доста проблеми за защитата на Марица. Не играха лошо и останалите момчета от отбора и въпреки загубата ,може да се твърди ,че тимът показва  потенциал.Нужно е повече самочувствие,необходимо е и феновете да подкрепят безрезервно отбора ,за да могат момчетата на Нено Ненов да се изявят откъм най-добрите си страни.Те стартират тежък маратон от мачове ,в който ще търсят да се докажат като можещи играчи ,а и най-вече да защитят авторитета на ямболската футболна  школа.Идната събота Ямбол1915 приема на градския стадион в Ямбол тима на старозагорския Верея.