снимка: LAP.BG

Баскетболистите на Ямбол записаха очаквана загуба  в последния за второто завъртане мач в НБЛ.При гостуването си на „Рилски спортист“ в Самоков с 64:93.Ямболският тим играе равностойно през първото полувреме-отстъпва  в първата четвъртина с 6 точки ,а във втората с една-на полувремето резултатът е 36:43.Пасивът се трупа през второто полувреме,когато   домакините  ,разполагащи с далеч по-равностойна и дълга скамейка трупат актив.Факт е ,че под ръководството на Тони Дечев отборът на Ямбол  показва видимо подобрение в организацията на играта,но  игровия състав,с който опитния треньоОще с пристигането си в Ямбол Дечев ,заедно с наскоро избраната управа на клуба обявиха ,че целта пред тима е класиране ,различно от последното място.Пред Тони Дечев има и доста кадрови проблеми-извън строя е звездата на отбора и основен негов реализатор-Александър Матушев,а другият реализатор-Стивън Круун е също с контузия ,но се очаква  скоро да бъде на линия.Проблеми имаха и още няколко играчи,така ,че тепърва Ямбол ще търси печеливш облик и това трябва да стане до края на месеца,когато се подновява първенството в НБЛ.Дотогава трябва да се сработят със състава и вероятните нови  попълнения.Програмата за третото завъртане е много тежка-в зала Диана гостуват фаворитите за титлата и медалите,а гостуванията  са на отбори ,които  също се борят да не бъдат на аутсайдерските позиции.Очакванията са обаче през третото завъртане Ямбол да  бъде тимът ,който ще покаже сериозно израстване и ще съумее да поднесе няколко изненади ,които да го отлепят от последното място в класирането.