Баскетболистите на Ямбол се наложиха в труден мач срещу коравата формация на гостуващия „Черноморец“ от Бургас.Момчетата на Тони Дечев измъкнаха победата със 73:70  при дебюта на опитния треньор като наставник на Ямбол.Гостите започнаха по-добре мача и се възползваха от многобройните пропуски на домакините  ,за да водят в края на първата част с 19:12.Ямбол започна да навлиза в ритъм пред втората четвъртина и успя да обърне развоя на мача- 35:33 на полувремето.

В третата част домакините направиха серия от десетина безответни точки ,но  и бързо пропиляха аванса си-53:52 преди последните десет минути.В последната  четвъртина Ямбол успя да покаже характер-момчетата игра дружно, помагаха си,развихри се и Петър Вукович,но на ниво бяха и другите ,за да се стигне в краяна сметка до втората победа в шампионата-73:70. Тони Дечев имаше проблем със  контузени в състава- от терена за близо месец ще отсъства изряващата звезда Сашо Матушев.Стивън Круун   не можа да бъде използван от Дечев до края на мача заради  получен удар в лицето.Въпреки проблемите Ямбол успя да изстрада тази победа и да донесе голяма радост за феновете,които се завръщат по трибуните,след като имаше период на буквално камерен брой публика.

Пълен запис на мача гледайте тази вечер от 21.08ч по ТВ „Диана“.Повторение -утре / понеделник  от 14.00 часа.