Футболистите на Ямбол1915   загубиха гостуването си Черноморец в Бургас.Двубоят започна с дузпа за домакините буквално от съблекалнята ,но  Стойко Йоргов реагира блестящо и спаси удара на Трайо Грозев.Скоро след това  Даниел Стоянов от ямболския тим изпусна  стопроцентова възможност,след като бе изведен сам срещу бургаския вратар ,но  уцели с удара си стража на Черноморец.За отбелязване е ,че домакините владееха топката вероятно в 80процента от  игровото време.През първото полувреме обаче ямболският тим се бранеше много организирано и акулите ,независимо от  териториалното си превъзходство ,трудно стигаха до  голова ситуация,а на няколко пъти ямболският вратар се намеси блестящо. Шест минути преди края на полувремето Божинов обаче стреля през куп играчи и Йоргов не успя да реагира и частта завърши   с гол аванс за  бургазлии.Натискът на акулите през второто полувреме продължи ,а оборотите се вдигаха .Логично ямболският тим не издържа на напрежението и допусна грешки-резултатът набъбна до 3:0.Вероятно отсъствието на Сашо Андонов в халфовата линия на ямболци   оказа влияние,защото ямболската полузащита с нищо не затрудни бургазлии.Не ,че момчетата не тичаха и не се бориха ,но просто на този етап няма как да се противопоставят на съперника,който играе с едно докасване,с много движение,който е по-бърз и по-издържлив-определено имаше разлика в класите и тя е в полза на младата бургаска формация,която вероятно до две години ще е част от професионалния футбол-просто Златко Янков и Радостин Кишишев градят изключително перспективен отбор от местни момчета.

За Ямбол1915 -факт е ,че докато бяха свежи успяваха да се справят  добре в защита.Тимът на Ники Вълев-Гонзо обаче нямаше какво да противопостави в средата на терена срещу развихрилите се бургазлии,а на този етап е явно ,че страдаме и от липса на нападателна мощ.Всъщност срещу  силния тим на бургазлии ямболските футболисти  отстъпват значително като класа.Важно е ,да имаме положителен баланс срещу отборите от нашата черга,за да може тимът да съхрани мястото си в групата