Баскетболистите на Ямбол записаха загуба при домакинството си срещу Берое от Стара Загора и независимо ,че вложиха много усилия  не успяха да спечелят.Гостите от Стара Загора спечелиха първата четвъртина с 24:21,а  спечелването и на втората четвъртина им донесе аванс на полувремето от 11 точки-48:37,като тази разлика се запази и до края на мача-82:93.През третата част Ямболсваляше преднината на заралии до 5 точки ,но не успя да стигне до обрат.В този мач домакините играха далеч по-добре отколкото преди седмица в Пловдив.За отбелязване са добрите изяви на Дарин Иванов ,Георги Сираков и  Петър Вукович,но те не стигнаха за успех.Берое е много добре комплектован тим ,който знаеше как да стигне до успеха в Ямбол и го направи.В следващия кръг Ямбол ще има отново много труден мач-гостуване на лидера Левски Лукойл.