Тимът на Ямбол1915 записа първа победа в  контрола  в хода на подготовката си за новия шампионат в първенството наюгоизточната В аматьорска футболна група.В домакински мач ямболският тим победи Димитровград1947 с 4:2.Двата отбора си размениха по едно полувреме.Ямболският тим нанесе удара си през  първото полувреме ,когато с добра организация,креативност в халфовата линия и  ефективност в атака ямболският тим поведе с 4:0.През второто полувреме гостите владееха инициативата и върнаха два гола.В ямболския тим бяха направени смени,излезе и играещият треньор Ники Вълев-Гонзо и това се отрази на отбора ,който позагуби увереност и отстъпи инициативата на съперника.Разбира се  ,в контролите не важен толкова  резултата,а   сработването.В ямболския тим го имаше  и докато срещу силен съперник като Нефтохимик в първите две  отборът трудно противодействаше  на безспорно по-класния съперник като предимно се бранеше ,то срещу  Димитровград се видяха много хубави неща в играта на ямболския тим,а се видя ,че  и   новите играчи се вписват вече по-добре в тима.Разбира се тепърва има още върху каво да се работи ,но има и достатъчно време отборът да немари желания облик.В сряда е следващата контрола на състава-предстои мач срещу много силния тим на Загорец от Нова Загора.Двубоят по предварителна информация е от 18 часа на градския стадион.В боева обстановка и наставникът на тима   ще търси да се увери в качествата на футболистите.По трибуните фенове споделяха ,че са доволни от показаното и са обнадеждени за успешен сезон във В групата.Много е важно ,че те подкрепят отбора ,в който са събрани много млади състезатели и е хубаво,че треньорът Вълев не се колебае да дава шанс точно на младоците.