Труден успех  регистрираха  футболистите на Ямбол1915 в  поредния кръг от надпреварата на А областната мъжка футболна група.При гостуването си в Стралджа възпитаниците на Ники Вълев трябваше да вложат много усилия ,за да обърнат мача и да се поздравят с  успеха.Показаха обаче характер и го направиха.Мачът започна мудно за ямболския тим ,в чиито действия  липсваше организация и   креативност.Въпреки ,че Ямбол1915 владееше повече време  инициативата ,стралджанци подсказаха ,че  са в състояние да правят бързи контри ,които определено затрудняваха ямболската защита.Стигна се и до 25тата минута ,когато ямболският вратар и защитниците пред него подцениха една топка ,тя стигна до попов от Стралджа и той вкара за 1:0.До края на полувремето ямболският тим опита да отвърне  на удара ,но отборът трудно се ориентираше в сгъстената защита на стралджанци и липсваше извеждащото подаване.През второто полувреме  Ямбол 1915 вдигна оборотите и започна да притиска съперника.Силни действия на Сашо Андонов и Георги Нейков на няколко пъти разпиляха защитата на домакините,в игра отлично се включи и юношата Ивайло.Лидерите в таблицата нанесоха своя удар  за две минути в 63тата минута-Наско Танев  вкара ,след като Калоян Динев спечели въздушен двубой ,а две минути по-късно самият Динев  се възползва от лошо изчистена топка и вкара за 2:1.До края на мача имаше още няколко чисти положения за ямболския отбор и когато трябваше да правят разлика , ямболските футболисти тръгнаха да намалят оборотите и в самия край на мача  след куп колективни грешки  се разминаха с изравнителен гол-просто шансът беше на тяхна страна.Победата е важна ,но е важно да бъдат направени и изводи и да се извлекат поуки.Отборът на Ямбол1915 притежава безспорен игрови потенциал и трябва да да го реализира на терена.