Баскетболистите на Ямбол загубиха домакинството си срещу фаворита в НБЛ-Левски Лукойл със 74:85точки.Дълго време ямболската формация стоеше абсолютно равностойно.Първото полувреме завърши при равенство-41:41.Сините взеха крехък аванс от три точки в третата част,а в последната четвъртина след доста перипетии ,гостите ,благодарение на безспорната си класа , измъкнаха победата срещу надъхания ямболски тим.Домакините показаха игра ,която обнадеждава.В следващия мач гостуват в Плевен на местния Спартак ,където също ги чака много труден двубой.Срещу сините найдобър на терена за Ямбол бе нигерийският център Огостин Оконсън-7 борби и 13 точки,13 точки вкара и капитанът Говедаров,а Дарин Иванов  хвана 9 борби и вкара 11 точки