Баскетболистите на Ямбол спечелиха  нелек  домакински сблъсък срещу младия и надъхан състав на столичния Академик.Първата четвъртина бе спечелена от Ямбол с 25:21.Статуквото не се промени  и на полувремето ямболският състав водеше с 46:42.През третата част младата формация на гостите  показа  дръзновение и дори водеше след тридесет минути игра 67:65.В началото на последната част преднината на младоците ,в чийтно състав силно игра бившият играч на Ямбол-Ники Михайлов,дори стигна до 6 точки.Тогава  по-големият опит , а и класата си казаха думата-последва серия от 11:0 за Ямбол и мачът  бе спечелен с краен резултат 90:83точки.За отбелзване са 33те точки на Алън Арнет ,а на обичайното си високо ниво бе и Станислав Говедаров.