Стрелкови клуб Диана –Ямбол спечели един сребърен , три бронзови медала и купата за второто място в отборното класиране при юношите в стрелбата 60 изстрела с пневматичен пистолет на 10 метра.
Организатор на Grand Prix  Smederevo е Стрелческата дружина „Смедерево“ под егидата на оръжейният гигант фирма Valter вторият тур на състезанието е за Walther Youth Cup. В стартовете-24-26 ноември 2017 участваха младите стрелци с почти 200 състезатели от национални отбори и стрелкови клубове в България, Босна и Херцеговина, Хърватска, Словения, Черна гора, Македония и Сърбия, домакините от Стрелческата дружина „Смедерево“ отбелязаха 127 годишнина от състазането на спортния клуб.

От Стрелкови клуб Диана Ямбол Атанас Чакалов в първия ден на първенството спечели и сребро при юношите до 20 години. Бронзови отличия извоюваха Петко Турлаков при 18г и дебютанта в международни турнири Петко Митев който в конкуренция с 30 стрелци постигна първия си успех от голямо състезание. Отборът на Стрелкови клуб Диана Ямбол в състав/ Атанас Чакалов Петко Турлаков и Димитър Драголов/ за трето поредна година взе купата за второто място второ място.

В големият старт- състезанието е за Walther Youth Cup, двама състезатели на Стрелкови клуб Диана влязоха във финалната осмица в която всичко започва от начало. Петко Турлаков записа втори резултат в квалифиациите , Атанас Чакалов шести , а Петко Митев остана десети на шест точки от борбата за отличия. Във финала Петко Турлаков който печели първото издание на турнира през 2015 г остана със бронз а носителят на сребро от миналогодишното състезание Атанас Чакалов завърши четвърти.

Въздушен пистолет марка LP 400, на известната оръжейна фирма Valter, която беше основен спонсор на „Valter Купа за младежта“ в Смедерево спечели от отново състезателката на СК Светкавица Търговище Мирослава Минчева, която взе трофея и в първото издание през 2015г.