Баскетболистите на Ямбол бяха на крачка от голямата изненада в поредния кръг на първенството на НБЛ.При домакинството си на лидера Балкан/Ботевград възпитаниците на Иван Чолаков се раздадоха и успяха да дадат голяма битка на много класния съперник,но в крайна сметка отстъпиха със 79:86.Гостите започнаха успешно мача и спечелиха първите две четвъртини като на полувремето водеха с 9 точки-49:40. Авансът им се вдигна и след третата част,независимо от добрата игра на Ямбол-73:57.В последната четвъртина ямболските момчета се хвърлиха в безкомпромисна битка ,за да доведат резултата до 77:78 три минути преди края ,но нямаха сили за пълен обрат.Феновете обаче може да са изключително доволни от показаното старание ,а най-светлия лъч е силната игра на младока Андрей Иванов-8борби и 16 точки.На терена всички от ямболския тим ,в отсъствието на контузения Ники Върбанов се раздадоха .В следващия кръг Ямбол гостува на лидера Лукойл Академик.