За трета поредна година Стрелкови клуб „ Диана“- Ямбол проведе Държавен турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „ Диана-2017 “- Ямбол. В стартовете в дисциплините пневматичен пистолет и пушка участваха състезатели над 40 стрелци от осем клуба в страната във всички възрастови групи. Състезателите на Стрелкови клуб „ Диана“- Ямбол се представиха отлично в пистолетните дисциплини. При момчетата /до 16год /на 40 изстрела пневматичен пистолет на 10 метра Петко Митев спечели сребърен медал с личен рекорд в упражнението. Съотборниците му учениците в шести клас в СУ „Пиер дьо Кубертен“ , Калоян Калчев и Пламен Симеонов също постигнаха резултати над личните си рекорди и се класираха на трето и четвърто място. При момичета/до 16год /на 40 изстрела пневматичен пистолет на 10 метра, Мадлен Христова също от СУ „Пиер дьо Кубертен“ остана на трето място. При юношите на пистолет до 20 години Стрелкови клуб „ Диана“- Ямбол спечели сребърен и бронзов медал на вече утвърдените Петко Турлаков и Димитър Драголов. При девойки пистолет Зорница Драголова е трета. При мъже пистолет Николай Колев от АП Спорт спечели златото ,следван от Дончо Донев -Тракия Пловдив и Борис Кукучев Несебър. Отличиха се състезателите на СК Стрелба Варна Христо Ненов – пистолет юноши, състезателите СК Светкавица Търговище, Тракия и Габрово при девойки и момичета пистолет. В стрелбата с пневматична пушка отличия спечелиха стрелците на Тракия Пловдив , Севтополис Казанлък. Призьорите в третия Държавен турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „ Диана-2017 “- Ямбол бяха наградени с медали от председателя на Стрелкови клуб „ Диана“- Ямбол, Ангел Тепсизов.