Много силен мач са изиграли футболистите на Ямбол1915 при гостуването си на Асеновец 2005 в Асеновград.Възпитаниците на Иван Божидаров са доминирали по време на целия двубой и закономерно печелят трите точки.Срещата започва успешно за домакинитете повеждат с гол още във втожрата минута на мача.Ямболският тим реагира като овладява инициативата и до края на полувремето се развихря Юли Шекеров ,койюто обръща мача с две попадения до 1:2 на полувремето.В 50тата минута Ямбол1915 вкарва трети гол -дело на младия Сашо Андонов.В 65 тата минута Асеновци връщат едно попадение но след това отлично игралият Иван Дянков с феноменално изпълнение на пряк свободен удар оформя крайното 4:2.След тази си победа Ямбол1915 продължава да е сред отборитке с пълен актив.Следващият мач на тима е в сряда от 18 часа на градския стадион.

Ето и резултатите от третия кръг на третия ешелон на югоизток:

ФК „Борислав-2009″ – Първомай, Пловд., град 2:0 ФК „Верея“ – Стара Загора
ФК „Асеновец-2005″ – Асеновград 2:4 ФК „Ямбол-1915″ – Ямбол
ФК „Свиленград-1921″ – Свиленград 1:0 ФК „Раковски 2011″ – Раковски, Пловд., град
ФК „Тунджа-Ягода 2006″ – Ягода 1:8 ОФК „Карнобат“ – Карнобат
ОФК „Левски“ – Карлово 0:2 ФК „Арда“ – Кърджали
ФК „Миньор“ – Раднево 7:3 ФК „Евроколеж“ – Пловдив
ФК „Загорец“ – Нова Загора 1:0 ФК „Димитровград-1947″ – Димитровград
ФК „Сокол“ – Марково, Пловд. 5:2 ОФК „Гигант“ – Съединение, Пловд.
ФК „Атлетик“ – Куклен 2:1 ФК „Розова долина“ – Казанлък

Временно класиране-трети кръг: М П Р З Г.Р Точки
1. ФК „Загорец“ – Нова Загора 3 3 0 0 5-0 9